Nový Volkswagen Polo. Pro nové začátky.

Volkswagen
Zveřejněno: 07. 11. 2017
Nové Polo díky svému sportovnímu a výraznému designu působí tak sebejistým dojmem, jako nikdy v minulosti.

Dokonalé bezpečí. Dokonalá krása.

Nové Polo Vás ochrání. Je totiž vybaveno ještě více bezpečnostními asistenty než předchozí model a má přehled o všem, co se okolo Vás děje. Přitom je však centrem zájmu svého okolí. Důvodem je zcela nový design se sníženou boční linií, dynamickými rysy a nově navrženými světlomety. A platí to při každé jízdě.

 

 

Výbava & design

Nové Polo je výrazné, bezpečné a sportovní. Díky svým čistým tvarům a elegantně vedeným liniím je ztělesněním dokonalé harmonie designu a účelnosti. Zaujme svými komfortními, bezpečnostními a moderními funkcemi. Polo v každém probouzí touhu nastoupit do něj a jet.
 

Exteriér

Design nového vozu Polo nastavuje již v základní verzi nová měřítka. Při prvním pohledu zaujme jeho tornádová linie. Výrazné designové rysy se táhnou od předních blatníků přes dveře (karoserie je v rámci sériové výbavy pětidveřová) a vzadu přes dveře zavazadlového prostoru. Vytváří tak čisté kontury, které jsou projevem progresivní dynamiky. K celkovému výraznému vzhledu patří kromě nových světlometů a nových zadních světel také světla pro denní svícení tvořená LED diodami, LED osvětlení panelu poznávací značky a 14" ocelová kola s celoplošnými ozdobnými kryty.

Polo v linii Comfortline je pak vybaveno ocelovými 15" koly a dekory v provedení "Limestone Grey Metallic" na palubní desce a obložení předních dveří, které přispívají k vyššímu komfortu.

Je-li pro Vás důležitý sportovní zevnějšek, měli byste se rozhodnout pro Polo v linii Highline, které uspokojí Vaše nároky. Chromované lišty zakomponované v předním nárazníku a zatmavená zadní světla podtrhují jeho sportovní eleganci a dokonale ladí s jeho designem.  15" kola z lehkých slitin jsou pak završením celkové výrazné kompozice.

Interiér

Vaše bezpečnost je nejdůležitější: Polo je již v základní verzi sériově vybavené systémem pro sledování odstupu "Front Assist", včetně funkce nouzového brzdění City a s rozpoznáváním chodců, jenž rozpozná situaci, při které došlo ke kritickému poklesu vzdálenosti od překážky před vozem a při brzdění zkrátí brzdnou dráhu. Hlavové airbagy pro cestující na předních i zadních místech pak při vážných nehodách zajistí zvýšenou ochranu hlavy. Rádio "Composition Colour" a klimatizace, které jsou pro Polo Comfortline součástí sériové výbavy, zajistí v každém ročním období to správné klima.

Máte hodně zavazadel? V novém voze Polo to díky velké nabídce místa není žádný problém. V linii Comfortline je navíc součástí sériové výbavy rovná podlaha zavazadlového prostoru. Díky asymetricky dělenému a sklopnému opěradlu zadního sedadla je navíc možné snadno uložit dlouhé předměty nebo větší nákupy.

Polo v linii Highline nabízí kromě vysokého komfortu také vyšší úroveň designu, např. díky leštěným dekorům v provedení "Deep Iron" nebo "Silver Silk". Střední loketní opěrka vpředu, klimatizace "Climatronic" s regulací teploty ve dvou zónách s antialergenním filtrem, stejně jako multifunkční volant v kůži jsou mimořádně komfortní i praktické.

Nabídka kol 

Jaká se Vám líbí nejvíce? Základní model vozu Polo je vybaven 14" ocelovými koly s ozdobnými celoplošnými kryty, v linii Comfortline pak 15" ocelovými koly. Součástí sériové výbavy pro linii Highline jsou 15" kola z lehké slitiny. Pro linie Comfortline i Highline máte k dispozici bohatou nabídku volitelných kol z lehké slitiny - elegantní kola "Las Minas" (16") lakovaná ve stříbrné barvě "Adamantium" nebo výrazná moderní kola "Torsby" (16") s černým a leštěným povrchem. Pouze pro linii Highline jsou pak v nabídce na přání působivá 17" kola "Pamplona" s pěti zdvojenými paprsky, která jsou lakovaná ve stříbrné barvě "Glam" nebo "Adamantium".

 

Infotainment

Ať už musíte v průběhu jízdy telefonovat, potřebujete aktuální dopravní informace, chcete se pomocí navigace dostat do cíle Vaší cesty nebo jen chcete poslouchat svou oblíbenou hudbu: Polo Vám poskytuje spoustu možností, jak pohodlným a jednoduchým způsobem využívat moderní technologie.
 

Rádio "Composition Media"

Jestliže chcete větší displej, CD přehrávač s podporou hudebních formátů MP3 a WMA a šesti reproduktory, je pro Vás tou správnou volbou rádio "Composition Media", které se pro linii Highline dodává sériově. Je vybavené barevným dotykovým displejem se skleněným povrchem s úhlopříčkou 20,3 cm (8"). Zahrnuje všechny funkce rádia "Composition Colour", stejně jako USB port a protokol bluetooth, který umožňuje připojení většiny mobilních telefonů.

Navigační systém

Navigační systém doplněný systémem Car-Net "Guide & Inform Basic" se vyplatí zapnout i na cestách, které dokonale znáte. Tato služba využívá nejaktuálnější data z internetu a může Vás tak včas varovat před dopravní zácpou a najít objízdnou trasu. Pomocí služby Vyhledávání zvláštních cílů online pak můžete najít novou kavárnu nebo restauraci. Služby Car-Net "Guide & Inform Basic" jsou v prvním roce používání zdarma.

Volitelný navigační systém "Discover Media" je vybaven barevným dotykovým displejem se skleněným povrchem s úhlopříčkou 20,3 cm (8"). Jeho ovládání je velmi příjemné a intuitivní a když chcete, lze jej ovládat prostřednictvím aplikace "Volkswagen Media Control" dokonce i pomocí tabletu ze zadního sedadla.

Pro zajištění dobré zábavy je "Discover Media" vybaven rádiem, CD přehrávačem s podporou hudebních formátů MP3 a WMA, USB portem, dvěma sloty na SD karty, protokolem bluetooth a šesti reproduktory. Cestujete převážně na území Evropy? Pak jste optimálně vybaveni, protože na SD kartě v příslušném slotu jsou uložené navigační mapy pro celou Evropu. Optimální je také umístění displeje v horní části palubní desky, což přispívá k lepší ergonomii i viditelnosti.

Indukční nabíjení

Máte vždy po ruce nabíjecí kabel, když se Vám vybije baterie chytrého mobilního telefonu? V novém voze Polo již na nabíjecí kabel nemusíte myslet. Mobilní telefon totiž stačí pouze položit do přední odkládací přihrádky, kde bude nabíjen pomocí elektromagnetické indukce. Předpokladem je, že telefon musí podporovat standard Qi. Funkce indukčního nabíjení je součástí telefonního rozhraní "Comfort", lze ji však objednat také separátně.

 

Asistenční systémy

Inteligentní asistenční systémy Vašeho vozu Polo přispívají k většímu komfortu a pomáhají Vám při zvládání kritických jízdních situací nebo dokonce zcela zabrání jejich vzniku. I když si přítomnosti této technologie ne vždy povšimnete, vědomí, že existuje, přináší dobrý pocit.
 

Hlavové airbagy

Konvenční čelní airbagy znáte již dlouho.  Při čelním nárazu chrání zejména řidiče a spolujezdce. Hlavový airbag v novém voze Polo je boční airbag, který se rozvine ze stropu podobně jako opona. V případě kolize zakryje celou oblast předních i zadních bočních oken včetně B-sloupku. Přitom je chráněna nejenom hlava řidiče, resp. spolujezdce, ale také hlavy cestujících na zadních místech. Nové Polo je samozřejmě vybaveno dvojicí hlavových airbagů, a to sériově bez příplatku.

Rozpoznávání chodců

Jako řidič automobilu musíte rychle reagovat v situaci, kdy do jízdní dráhy bezprostředně před vozem náhle vstoupí chodec. Významnou podporu v takovém případě představuje systém rozpoznávání chodců (v rámci možností daných systémem), který situaci bleskově vyhodnotí a okamžitě prostřednictvím optické i akustické signalizace varuje řidiče. Jestliže řidič okamžitě nešlápne na pedál brzdy, systém jej upozorní na kritickou hodnotu odstupu krátkým brzdným rázem a současně připraví brzdový systém na potenciální nouzové brzdění, při kterém bude okamžitě k dispozici maximální brzdná síla. V případě, že řidič ani po všech varováních nereaguje, systém začne automaticky nouzově brzdit. V ideálním případě tak může kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

Systém rozpoznávání chodců je rozšířením sytému kontroly odstupu "Front Assist" s funkcí nouzového brzdění City, který je součástí sériové výbavy.

Systém proaktivní ochrany cestujících

Systém proaktivní ochrany cestujících se pro Polo dodává na přání. Systém rozpozná potenciálně nebezpečné jízdní situace a automaticky přijme preventivní opatření (v rámci možností daných systémem). Automaticky se zavřou otevřená okna i panoramatické střešní okno až do úrovně malé štěrbiny, aby se zajistil optimální účinek hlavových a bočních airbagů. Ve zlomcích sekundy se napnou bezpečnostní pásy na předních místech a řidič i spolujezdec jsou tak pevně zafixováni v sedadlech. Poté, co nebezpečí pomine, se bezpečností pásy opět uvolní a boční okna i střešní okno mohou být znovu otevřena.

Systém sledování únavy

Představte si, že při cestování na dlouhé vzdálenosti po rovné monotónní trase Vás pomalu začíná zmáhat únava. Křečovitě držíte volant a ovládáte jej trhavými pohyby. Systém sledování únavy registruje toto atypické chování a bezprostředně na ně reaguje (v rámci možností daných systémem) - pomocí akustické signalizace a upozornění na displeji multifunkčního displeje Vám doporučí přestávku na odpočinek.

Systém sledování únavy Vás doslova nutí k tomu, abyste v jízdě pokračovali až potom, co zastavíte na odpočívadle a bezpečně se tak dostali do cíle Vaší cesty. Od linie Highline je součástí sériové výbavy.

Park Assist

Parkovací asistent "Park Assist" měří při jízdě mezery mezi stojícími vozidly po obou stranách silnice a najde pro Vás vhodné parkovací místo. Vzdálenost od okrajů silnice přitom může být v intervalu od 0,5 do 1,5 metru a maximální rychlost jízdy 40 km/h.

"Park Assist" následně automaticky navede automobil do podélných i příčných parkovacích mezer, a to i v případě těsných parkovacích míst; z podélných parkovacích míst dokáže následně také vyjet (v rámci možností daných systémem). Vy ovládáte pouze pedály plynu spojky a brzdy, zatímco funkce brzdění při manévrování, která je součástí systému "Park Assist", Vás přitom podporuje. Jestliže systém zaregistruje překážku za Vaším automobilem a Vy nereagujete na akustické varování systému pro usnadnění parkování, funkce brzdění při manévrování Polo automaticky zabrzdí a zabrání tak nárazu.

 

Komfort

Budete okouzleni tím, jak je jízda v novém voze Polo příjemná. Díky komfortní výbavě budete sedět pohodlně i při cestování na dlouhé vzdálenosti a navíc si přitom budete šetřit i Vaše záda. Pohodové klima Vám pak zajistí volitelná klimatizace "Climatronic" (sériová výbava pro Highline) s individuálním nastavením.
 

Klimatizace "Climatronic"

Volitelná klimatizace "Climatronic" (sériová výbava pro linii Highline) umožňuje oddělenou regulaci teploty ve dvou zónách pro řidiče a spolujezdce. Oba si tak ve voze mohou nastavit ideální teplotu. "Climatronic" toho však umí mnohem více. Počet otáček ventilátoru je regulován v závislosti na rychlosti jízdy. Při nižší rychlosti je tak ještě o něco tišší. Po aktivaci ostřikovačů čelního skla nebo po zařazení zpátečky dojde k automatickému přepnutí na vnitřní cirkulaci a zabrání se tak proniknutí nepříjemných pachů do interiéru vozu.

Panoramatické střešní okno

Otvírací dobu si určíte sami. Okno může být zavřené, vyklopené nebo zcela otevřené: Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno s elektrickým ovládáním, které se dodává na přání, Vám umožní, abyste si zejména v horkých dnech mohli ještě více užívat sluneční paprsky a čerstvý vzduch. Tónované sklo střešního okna a velmi kvalitně zpracovaná roleta zajistí v interiéru Vašeho vozu Polo příjemnou teplotu v případě, že Vám budou sluneční paprsky nepříjemné. Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno je detailem, který na sebe vždy přitahuje pozornost. Jeho mimořádně velká prosklená plocha se rozprostírá přes celou šířku střechy. Díky velké ploše otevření může do interiéru proudit velké množství čerstvého vzduchu, což uvnitř vozu vytváří velmi příjemné klima.
*Bude v nabídce později. Informujte se prosím u snašich prodejců.

Keyless Access

Ušetřete si hledání klíčku od vozu a klidně ho nechte ve Vaší kapse. S volitelným zamykacím a startovacím systémem "Keyless Access" postačí, když jej máte u sebe. Klíček od vozu je systémem rozpoznán ze vzdálenosti cca 1,5 metru. Jakmile otevřete pomocí kliky přední dveře na straně řidiče nebo spolujezdce, systém odemkne ostatní dveře i dveře zavazadlového prostoru. Ve voze pak pro nastartování motoru stačí pouze stisknout startovací tlačítko a můžete jet.

 

 

Výbavové linie
 

Trendline
Sériová výbava mimo jiné obsahuje:
• 5 dveřová karoserie, elektrické ovládání oken vpředu
• 14“ ocelová kola
• Palubní počítač Basic
• Rádio Composition Colour
• Čelní airbagy řidiče a spolujezdce - možnost deaktivace u spolujezdce
• Boční a hlavové airbagy vpředu, hlavové vzadu
• Front Assist
• Manuální klimatizace
• Loketní opěrka vpředu
• Vnější zpětná zrcátka a kliky dveří lakované v barvě vozu
• Automatický spínač světlometů - Coming home a Leaving home

Cena od 292.900,- Kč vč. DPH

 

Comfortline
Sériová výbava obsahuje navíc k linii Trendline:
• 15“ ocelová kola
• Palubní počítač Medium
• 6 reproduktorů
• Multifunkční volant plastový
• Mlhové světlomety

Cena od 320.900,- Kč vč. DPH

 

Highline
Sériová výbava obsahuje navíc k linii Comfortline:
• 15" kola z lehkých slitin "Salou"
• Automatická klimatizace Climatronic
• Kožený multifunkční volant
• Tempomat
• Ambiente osvětlení

Cena od 376.900,- Kč vč. DPH

 

GTI
Sériová výbava obsahuje navíc k linii Highline:
• 17" kola z lehkých slitin "Milton Keynes"
• Kožený sportovní multifunkční volant
• LED světlomety

Cena od 529.900,- Kč vč. DPH

Beats
Akční linie Beats vychází z linie Comfortline a sériová výbava je rozšířena o následující prvky:
• Kožený multifunkční volant
• 16“ kola z lehkých slitin „Torsby“
• Soundsystem "beats®"
• bez dekoračních polepů na karoserii (polepy lze objednat zvlášť bez příplatku)
• potahy sedadel v designu beats

Cena od 335.900,- Kč vč. DPH

 

Výbavová linie Motorizace
Trendline 1,0 55kW 75k SG5
Comfortline 1,0 55kW 75k SG5
  1,0 TSI 70kW 95k SG5
  1,0 TSI 70kW 95k DSG7
  1,0 TGI 66kW 90k SG5
  1,0 TSI 85kW 115k SG6
  1,6 TDI 70kW 95k SG5
Highline 1,0 TSI 70kW 95k SG5
  1,0 TSI 70kW 95k DSG7
  1,0 TGI 66kW 90k SG5
  1,0 TSI 85kW 115k SG6
  1,0 TSI 85kW 115k DSG7
  1,5 TSI EVO 110kW 150k SG6
  1,5 TSI EVO 110kW 150k DSG7
GTI 2,0 TSI 147kW 200k SG6
  2,0 TSI 147kW 200k DSG6
Beats 1,0 55kW 75k SG5
  1,0 TSI 70kW 95k SG5
  1,0 TSI 70kW 95k DSG7
  1,0 TSI 85kW 115k SG6
  1,6 TDI 70kW 95k SG5


Některé motorizace budou v nabídce později.
Prosím informujte se u našich prodejců.

 

 

 

Pro více informací, prosím, kontaktujte naše prodejce.

Pobočky

Poděbrady

Choťánky 166

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Pardubice

Hradecká 555

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Teplice

Dvořákova 83

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 12:00


detail pobočky

Svitavy

Dimitrovova 2

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá8:00 - 18:00
So8:00 - 12:00


detail pobočky

Praha

Kolbenova 891/37

kontakty pobočky

Otevírací doba:

Po - Pá7:00 - 19:00
So8:00 - 13:00


detail pobočky

Skladové vozy aktuálně skladem 1812 vozidel